Trycholog Natalia Lenarczyk

23.06.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum

Jeśli Twoje włosy są suche i łamliwe, zmagasz się nadmiernym wypadaniem włosów lub rozwija się u Ciebie któraś z chorób skóry głowy, w takich sprawach najlepszym rozwiązaniem może okazać się Trycholog. Poznajcie Trycho&Care Lenarczyk gabinet specjalizujący się w zabiegach z zakresu pielęgnacji włosów. Szczegóły swojej pracy przybliża nam dziś właścicielka Natalia Lenarczyk.

 

 

Zacznijmy od wprowadzenia. Czym w ogóle jest trychologia?

 

Trychologia jest to nauka o skórze głowy i włosach. Obejmuje takie zagadnienia jak cykl życiowy włosów, aspekty pielęgnacyjne skóry głowy i włosów oraz zajmuję się schorzeniami takimi jak łupież, łojotok, łysienie, łuszczyca, ŁZS.

 

Prosimy o przybliżenie miejsca Trycho&Care. Co powinniśmy o nim wiedzieć? 

 

Chciałam bardzo stworzyć miejsce gdzie będzie można kompleksowo zadbać zarówno o skórę głowy jak i o łodygę włosa. W naszym gabinecie mogą Państwo wykonać zabiegi pod kątem skóry głowy ale również pielęgnacyjne na łodyge. Zabieg zawsze dobieramy indywidualnie i starannie często jest tak, że przychodzą Panie z myślą o jednym konkretnym zabiegu a wychodzą z całkowicie innym.

 

Zabiegi jakie oferuje to między innymi:

  • Nanoplastia, która jest najsilniejszym zabiegiem prostującym dostępnym na rynku, zmieniając konstrukcje włosów bezpowrotnie na wiele miesięcy. Prostuje włosy nawet w typie afro i wykonać ją można tylko na włosach w bardzo dobrej kondycji mocnych i silnych.
  • Nanokeratyna - to keratynowe prostowanie nowej generacji, zabieg dobrze znany salonom fryzjerskim sprawdzi się idealnie przy puszących się włosach. Bioplastia- zabieg przeznaczony do cienkich delikatnych lekko falowanych włosów, można go wykonać u dzieci od 7 roku życia.
  • GLOSSY - to autorski zabieg marki BBOne, który łaczy siłe 3 zabiegów w 1
  • Nanobotox - mocno odżywczy zabieg sprawdzi się na najbardziej zniszczonych włosach
  • Krioterapia włosów - to jest totalna nowość na Polskim rynku. W Szczecinie wprowadziłam tą usługę rok temu i cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Jest to zabieg, który zrewolucjonizował zarówno rynek fryzjerski jak i trychologiczny.

 

Efekty w przeciwieństwie do powyższych zabiegów osiągamy przy użyciu ujemnej temperatury -16C. Dzięki połączeniu unikalnych kosmetyków pochodzenia brazylijskiego i aparatury frozen mashine włosy zostają odbudowane i zrekonstruowane w bardzo holistyczny sposób. Zabieg sprawdzi się na każdym włosie zarówno prostych, cienkich, grubych, gęstych oraz lokach które zostaną pięknie podkreślone.

 

W swojej ofercie mam wiele innych zabiegów sporządzam również indywidualne mieszanki bo jednak każdy z nas jest wyjątkowy i ma inne potrzeby oraz oczekiwania. 

 

 

 

Jak wygląda typowy zabieg i jakie są ich rodzaje?

 

Zanim dojdziemy do zabiegu w pierwszej kolejności zawsze jest konsultacja trychologiczna. To właśnie dzięki konsultacji jesteśmy wstanie ustalić przyczynę problemu oraz jego skale. Często w gabinecie pojawiają się osoby, które myślą że mają chorobę A a po konsultacji okazuje się jednak, że jest to B.

 

Podczas konsultacji trychologicznej przeprowadzany jest obszerny wywiad z podopiecznym następnie przechodzimy do badania trychoskopem, dzięki temu urządzeniu jesteśmy wstanie zobaczyć ujście mieszka włosowego.

 

Podczas badanie jesteśmy wstanie określić jakość włosów ich ilość oraz rodzaj dermatoz. Po badaniu ustalany jest plan działania, dobierana jest odpowiednia pielęgnacja ewentualne zabiegi, podopieczny może zostać również skierowany na dalsze badania lub do innych specjalistów.

 

Często problemy z włosami mogą świadczyć o przewlekłych chorobach autoinmunologicznych. Włosy są doskonałym markerem w diagnostyce. Do konsultacji warto się również odpowiednio przygotować, najlepiej przyjść w jednodniowych włosach czyli w dniu konsultacji nie myjemy skóry głowy, pozwoli to określić ilość wydzielanego sebum.

 

Warto zabrać ze sobą aktualne badania krwi takie do 6 miesięcy wstecz, oraz zrobić zdjęcia swojej obecnej pielęgnacji domowej.

 

Najbardziej popularnymi zabiegami w trychologii są peelingi skóry głowy, które utrzymują naszą skórę w dobrej kondycji dzięki czemu włosy mają pole do wzrostu. W zależności od problemu możemy wyróżnić różne terapie np. iniekcyjne mezoterapia igłowa, mikroigłowa, nanoigłowa, karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe i biostymulatory.

 

Mniej inwazyjne infuzja tlenowa dzięki, której wtłaczamy skoncentrowany tlen i dodatkowo koktajle z czynnikami wzrostowymi.

 

 

Co warto wiedzieć przed pierwszym zabiegiem, czy są jakieś przeciwwskazania?

 

Każdy zabieg ma swoje przeciwskazania i swoją procedurę. NIGDY NIE WYKONUJMY MEZOTERAPII IGŁOWEJ SKÓRY GŁOWY BEZ KONSULTACJI TRYCHOLOGICZNEJ. Jest to bardzo ważne ponieważ w momencie gdy np. włosy nam wypadają przez liszaja płaskiego możemy po takim zabiegu doprowadzić do pogłębienia problemu.

 

Nigdy tez nie wiemy czy skóra jest odpowiednio przygotowana do zabiegu. Jeżeli jest na niej duża keratynizacja to zabieg nie będzie skuteczny a dodatkowo możemy doprowadzić do zakażenia.

 

Czy zaleca Pani dietę poprawiającą kondycję włosów i skóry głowy?

 

Dieta zawsze ma kluczowe znaczenie zwłaszcza przy łuszczycach i łojotokowym zapaleniu skóry, i zmianach spowodowanych wyrzutami histaminy, wtedy zawsze zalecam dietę przeciwzapalną/śródziemnomorską. Ograniczanie alergenów ma kluczowe znaczenie również przy chorobach autoinmunologicznych.

 

 

Czy takie zabiegi są bolesne?

 

Zabiegi iniekcyjne zawsze są odczuwalne co prawda igła ma tylko 4mm jednak w dalszym ciągu jest to przerwanie ciągłości naskórka. Nie jest to jednak zabieg nie do wytrzymania, często słyszę od podopiecznych „myślałem/łam że będzie bardziej bolało”.

 

Jak długo trwa stosowanie kuracji trychologicznej?

 

Kuracje trychologiczne są zależne od problemów, zabiegi wykonywane przeważnie są seriami i są to kwestie bardzo indywidualne. Peelingi skóry głowy warto wykonywać raz w tygodniu raz na dwa tygodnie oczywiście najlepiej w zaciszu domowym odpowiednim do tego preparatem. Pamiętajmy, że praca z włosem i skóra w 80% jest to praca własna pozostałe 20% to jest moja rola.

 

Jak często należy wracać na wizyty kontrolne do trychologa?

 

W pierwszych etapach kuracji kontrola zawsze jest po miesiącu początkowej kuracji oczyszczającej. Po oczyszczeniu skóry dopiero wchodzą w grę zabiegi lub produkty trychologiczne np. na łysienie. Kuracje na łysienie średnio trwają 3 miesiące i wtedy jest kolejna kontrola.

 

Niestety ale włosy potrzebują czasu, żeby zareagować na daną kuracje często jest to nawet 3 miesiące zanim zobaczymy, że coś faktycznie rośnie na tej głowie. Ja wyznaję filozofię mocno edukacyjną moich podopiecznych i jeżeli mamy już wypracowany sposób na dany problem to wtedy widujemy się raz na rok.

 

 

 

Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Tak trychologa nie należy się wstydzić jesteśmy zawsze, żeby pomóc i przynieść ulgę w problemie.

 

Dane do kontaktu:

ul. Małkowskiego 29/4

tel. 502 024 762

 

www.facebook.com/TrychoCareLenarczyk 

www.instagram.com/trycho_care_lenarczyk

www.booksy.com/pl-pl/95971_trycho-care-lenarczyk_fryzjer_18078_szczecin

 

Trycho and Care

Trycho and Care